Versterking VTH-stelsel milieu
Sinds 2019 is het besef doorgedrongen dat het stelsel van vergunningverlening, toezicht en handhaving inzake milieu en omgeving niet goed genoeg is om de problemen de baas te kunnen. Er zijn sindsdien vele rapporten verschenen, plannen gemaakt, kamerbrieven geschreven, kamervragen gesteld en meningen verkondigd. Omdat het omvangrijk is is het op ToezichTTafel zoveel mogelijk geordend met samenvattingen en links naar de betreffende stukken. En helemaal onderaan ook links naar relevante kenniskaarten.
Mist er wat of klopt er iets niet? Laat het ons weten via de mail.
- Van Aartsen: “Er is lang genoeg gepraat” (Vide-lezing, 8-4-2022)
- Nieuwe poging milieutoezicht te reanimeren (Binnenlands Bestuur, 11-4-2022)
- Kamerbrief terugkoppeling Bestuurlijk Omgevingsberaad en werksessie milieucriminaliteit (Ministerie I&W, 8-4-2022)
- Outline interbestuurlijk programma versterking VTH-stelsel (I&W, 14-3-2022)
- Planning opvolging aanbevelingen cie Van Aartsen (kamerbrief I&W, 24-2-2022)
- Briefadvies over informatiehuishouding in het milieudomein (ABD TopConsult, 9-2-2022)
- 8-puntenverbeterplan VNG voor VTH-stelsel (VNG 21-12-2021)
- Omzien en vooruitkijken: passages over toezicht in coalitieakkoord 2021 (15-12-2021)
- Omgevingsdiensten: onafhankelijk functioneren, niet onafhankelijk zijn (13-12-2021)
- Samenvatting kamerbrief inzake de aanbevelingen van de cie Van Aartsen (I&W, 13-12-2021)
- Rapport-Van Aartsen is schokkend, aan de slag ermee! (verslag landelijk startschot bestuurlijke regiobijeenkomsten, 25-11-2021)
- Impulsprogramma VTH 2030 (Omgevingsdienst NL, 4-10-2021)
- Position paper VNG: Toekomstig stelsel van de vergunningverlening, toezicht en handhaving (VNG, 8-9-2021)
- Rapport Juridisch onderzoek aanbevelingen Adviescommissie Vergunningverlening, Toezicht en Handhaving (KokxDeVoogd, 7-9-2021)
- Rapport Omgevingsdiensten in beeld (TwijnstraGudde/SPPS, 1-9-2021)
- Aangenomen motie van het lid Hagen over een uniform systeem over de omvang van milieucriminaliteit en -overtredingen (8-7-2021)
- Samenvatting rapport Handhaven in het duister. De aanpak van milieucriminaliteit en –overtredingen, deel 2 (Algemene Rekenkamer, 30-6-2021)
- Commissie-Van Aartsen: omgevingsdiensten moeten op de schop (Advies cie Van Aartsen, 6-3-2021)
- Commissie luidt noodklok: milieu onvoldoende beschermd door niet werkend stelsel (Zembla, 4-3-2021)
- Gebrek aan kwaliteit van data over milieucriminaliteit en -overtredingen – Een onzichtbaar probleem (Algemene Rekenkamer, 20-1-2021)
- Liever een goede buur! Een sterkere VTH-uitvoering en effectievere aanpak van overtredingen (I&W, 3-12-2020)
- Rapport Kwaliteitsborging bij de uitvoering van VTH-taken; evaluatie van het instrumentarium (Beerenschot, 18-10-2019)
Zie ook:
- Kenniskaart Milieutoezicht en -handhaving (organisatie van)
- Kenniskaart Bestuurlijk Omgevingsberaad (BOB)
- Kenniskaart Strategische Milieukamer (SMK)
- Kenniskaart Kwaliteitscriteria VTH
- Kenniskaart Wet VTH
- Kenniskaart Basistakenpakket (BTP)
- Kenniskaart Regionale Uitvoeringsdiensten (RUDs)/Omgevingsdiensten (OD’s)
- Kenniskaart Omgevingsdienst NL
- Kenniskaart BRZO+
- Kenniskaart De Tijd is Rijp; rapport cie Mans (2008)
Laatste update: 13-4-2022